دوربین ردمی نوت ۱۰ پرو در بررسی DxOMark بالاتر از آیفون SE ۲۰۲۰ قرار گرفت

ردمی نوت ۱۰ پرو یکی از بهترین گوشی‌های شیائومی محسوب می‌شود که در کنار قیمت مقرون به صرفه، مشخصات فنی مناسبی هم دارد. یکی از قابلیت‌های جذاب این دستگاه، دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی است. حالا DxOMark دوربین ردمی نوت ۱۰ پرو را موردبررسی قرارداده که نتیجه‌اش، کسب امتیاز بالاتر نسبت به محصولاتی مانند ایفونse2020و گلکسی زد فلیپ است.

این گوشی هوشمند به امتیاز کلی ۱۰۶ دست پیدا کرده که آن را در رده ۷۲ لیست DxOMark قرار می‌دهد، البته در محدوده قیمتی ۲۰۰ تا ۳۹۹ دلار، سومین موبایل از نظر امتیاز دوربین محسوب می‌شود. امتیاز ۱۰۶ این دستگاه بالاتر از امتیاز ۱۰۳ آیفون SE ۲۰۲۰ و ۱۰۵ گلکسی زد فلیپ است.

گوشی ردمی در بخش عکاسی و فیلمبرداری به ترتیب به امتیازهای ۱۱۱ و ۹۵ دست پیدا کرده و توانسته برای بخش زوم، امتیاز ۵۲ را بدست آورد. از آنجایی که این دستگاه فاقد دوربین تله‌فوتو است، کسب امتیاز پایین در بخش زوم چندان تعجب‌برانگیز نیست.

به گفته DxOMark این دستگاه در تصاویر پرتره در فضای باز جزئیات زیادی را ثبت می‌کند، نوردهی در فیلمبرداری دقیق است و نویز به خوبی در ویدیوها کنترل می‌شوند. علاوه بر این، محصول ردمی در تخمین عمق هم عملکرد دقیقی از خودش نشان می‌دهد.

دوربین ردمی نوت ۱۰ پرو

از ضعف‌های دوربین ردمی نوت ۱۰ پرو می‌توان به دامنه دینامیکی پایین، جزئیات کم در هنگام زوم و همچنین وجود رنگ سبز در تصاویر در محیط‌های آزاد اشاره کرد.

به گفته DxOMark، دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی این دستگاه در شرایط نوری مناسب، تصاویر باکیفیتی می‌گیرد. در بخش فیلم‌برداری این دستگاه توانسته به امتیاز بالاتری نسبت به نسخه اگزینوس گلکسی S21 و S21 پلاس دست کند. این گوشی‌های هوشمند در بخش فیلم‌برداری امتیاز ۹۳ را بدست آورده‌اند